<  Pagina de Nondualism


Dialog cu extraterestrul ZAZAR, prin Marilyn

Videoclipul este încorporat la sfârşitul textului down

În acest video, mediumul Marilyn Gewacke este intervievată de gazda canalului YouTube "Wisdom from North",Jannecke Oinaes (Øinæs), o fostă actriţă de teatru norvegiană. Marilyn este fost psiholog clinic care acum canalizează mediumnic entitatea cosmică omnidimensională numită Zazar. Marilyn a avut încă din copilărie contact cu extratereştrii, a fost dusă pe navele lor şi a primit învăţătură de la fiinţele galactice. Astăzi cele două doamne discută despre trezirea spirituală, ascensiune, activarea ADN-ului, coduri de lumină, contactul cu extratereştrii, realitatea multidimensională, viitorul omenirii şi cum ar putea arăta Noul Pământ, despre expansiunea conştiinţei, ridicarea vibraţiei, eliminarea fricii şi a polarizării, inteligenţa artificială şi trezirea care are deja loc pe tot întinsul planetei.

Noii Zori ai omenirii, Ascensiunea

[Marilyn] Ştii cine poate răspunde foarte bine...

[Jannecke] Ştiu.

Aşa că sugerez să intre Zazar ...

Da, minunat.

Bine, grozav.

[Zazar] În primul rând, Jannecke, trebuie să-ţi spun că ai o frumoasă, frumoasă aură de lumină. Unul dintre lucrurile pentru care am venit pe Pământ să le fac şi să ajut omul să înţeleagă este că ceea ce văd este lumina ta magnifică, nu văd lucrurile întunecate. A trebuit să o ajut pe Marilyn să iasă din acest mod de a vedea stresul, tensiunea şi dramele şi să poată cu adevărat vedea adevărul despre oameni. Apropo, ai o frumoasă aură de lumină, este atât de plăcut să fiu cu tine.

Dar Pământul este în mijlocul acestei mari treziri. Atâtea conştiinţe ale rasei umane încep să se trezească şi să se schimbe. Şi acest lucru duce la ceea ce vor fi Noile Zori ale Pământului. Mulţi oameni vorbesc despre asta în moduri diferite, cum ar fi Ascensiunea... Adică vă mişcaţi de la o dimensiune la alta. Şi puteţi face asta într-o singură viaţă. Aţi fost atât de separaţi de adevărul sufletului vostru, adevărul luminii voastre.

De ce este important acest lucru? Fiindcă, pe măsură ce începeţi să permiteţi dizolvarea a ceea ce vă separă pe unii de ceilalţi, de voi înşivă, de universul din sursa divină... Aţi fost atât de separaţi, încât credeţi că planeta voastră zboară singură în univers. Dar adevărul este că vi s-au pus văluri, iar aceste voaluri au acum ocazia să fie dizolvate.

De ce este important acest lucru? Pentru că aveţi daruri în voi, aţi adus pe acest Pământ în aceste încarnări umane daruri frumoase, Jannecke. Daruri frumoase, care pentru unii vor fi noua Ştiinţă, noile Vindecări, noua Muzică, noua Artă, noul Sunet. Mulţi dintre voi aveţi aceste daruri dar au fost îngropate. Darurile misiunii de Ascensiune...

Şi pe măsură ce începeţi să daţi la o parte vălurile de pe voi, pe măsură ce începeţi să revelaţi faptul că nu sunteţi doar fiinţe materiale, pe măsură ce vă lăsaţi sufletul să se ridice în lumină, începe să facă tot felul de lucruri uimitoare, începe să deschidă acele coridoare care înainte erau închise, la atâtea realităţi... coridoare către galactici, coridoare către cele mai înalte încarnări ale voastre care sunt aici pentru a vă ajuta, credeţi sau nu... Coridoare către anticii de pe planeta voastră care prind viaţă acum cu codurile lor luminoase pentru ca înţelepciunea să facă un salt uriaş pentru a construi această  nouă civilizaţie pe Pământ.

Deci pe măsură ce câmpul vostru de lumină începe să strălucească din nou, pentru asta aţi venit pe acest Pământ. Aţi venit cu o misiune sufletească, atât de mulţi dintre voi... Şi pe măsură ce începeţi să simţiţi acest lucru în vibraţia voastră, lumina este o vibraţie, începeţi să deschideţi câmpuri de aterizare... Am putea spune că deschideţi portaluri pentru toată această lumină care vine pe planeta voastră ca niciodată înainte... lumină care vine direct de la sursa universală de lumină solară către soarele galactic, către soarele sistemului vostru solar. Şi vine să agite şi să accelereze aceste frumoase potenţialităţi pe care oamenii au fost meniţi să le aibă: a trăi mai mult, a fi sănătos, a nu te teme de moarte, a nu te teme de separare şi singurătate, ci să lucrăm împreună în unitate, pace şi dragoste.

Acesta va fi cel mai greu lucru, asta nu este doar dans în lumină şi dragoste, ci a descoperi adevărul despre cine sunteţi care să vă împingă înainte...

< Sus >

Profeţiile antice se împlinesc acum

În acest moment pe Pământ, Jannecke, înţelege că se întâmplă altceva. Civilizaţiile antice toate s-au dizolvat. Dar toate aveau o înaltă înţelepciune, precum Atlantida şi Lemuria şi Egiptul şi constructorii de la Stonehenge, toţi aveau o înţelepciune străveche... Ei au profeţit aceste vremuri, acei oameni de pe planetă. Şi au putut codifica înţelepciunea luminată pe care o aveau, care este emisă din marile lor  monumente precum Stonehenge. Şi unii dintre aceşti antici au fost capabili să nu fie distruşi odată cu dizolvarea lor, ci să înceapă să trăiască în comunităţile din dimensiunea a cincea care există pe Pământ, precum Telos şi Shambala. Aceste coduri luminoase sunt lansate ca oamenii să poată avea acum înţelepciunea ca să poată construi o civilizaţie care nu se va dizolva niciodată, din înţelepciunea acestor antici.Asta se întâmplă chiar acum, au profeţit asta...

Galacticii care au fost pe Pământ ajutând oamenii, de asemenea, eliberează coduri luminoase. Ştii că există un câmp pe care oamenii de ştiinţă îl numesc câmpul Oort, OORT. Ei cred că sunt particule de gheaţă care au înconjurat întregul vostru sistem solar, dar acum acele particule de gheaţă încep să se topească, iar în interiorul lor se află coduri de lumină, coduri luminoase care vin pe planeta voastră. Fiecare cometă care vine din câmpul Oort, Jennecke, conţine coduri luminoase.

Activarea ADN-ului blocat

Întreabă oamenii: în ce scop să vă extindeţi lumina? Pentru a deschide portaluri pentru a primi aceste coduri luminoase. Fiecare cometă care vine în sistemul vostru solar, pe Pământul vostru aduce aceste coduri luminoase care vor stimula şi manifesta cele mai mari potenţialităţi ale voastre.

Acum, ce mai vine din câmpul Oort este un activator ADN. ADN-ul vostru a fost modificat. De ce? Pentru că oamenii au intrat într-o mulţime de necazuri cu războaiele şi luptele şi lăcomia. Iar densitatea şi trauma v-au afectat însăşi ADN-ul.

Iată că acest frumos cod luminos vine din câmpul Oort pe Pământ. Puteţi să-l primiţi prin extinderea propriului câmp de lumină şi aşa rezonaţi să dansaţi cu acest ADN codat în lumină care intră în voi şi care va putea să dizolve mutaţiile ADN-ului vostru, care vă fac să trăiţi o viaţă foarte scurtă şi provoacă boli şi aşa mai departe.

Asta vine acum pe planetă pentru a ajuta omul să se ridice, pentru a ajuta omul să fie într-o misiune luminată şi nu în densitate. Acest ADN care vine este al 13-lea fir din cele 12 fire care sunt activate la om chiar acum.

Se întâmplă atât de multe pe Pământ şi este atât de interesant pentru că provoacă ceea ce numim o "convergenţă de fuziune" de la această iluminare care vine pe Pământ.

Şi, Jannecke, de ce este atât de important? Nu s-a mai întâmplat niciodată pe Pământ. Specia umană are o fereastră de oportunitate chiar acum pentru a trece la o unitate, comunitate de oameni care sunt ghidaţi de inimă, sunt alimentaţi de focul sufletului pentru a trăi în unitate, respect, fără judecăţi, înălţând fiecare om să-şi manifeste cel mai mare potenţial.

N-ai idee, când toţi oamenii sunt înălţaţi la cel mai mare potenţial al lor ce veţi crea ca rasă umană! Dar îţi garantez că va crea o lumină din toate conştiinţele ridicându-se atât de strălucitoare, încât Pământul va arăta ca o stea în galaxia voastră. Şi va crea o reacţie în lanţ pentru multe alte sisteme planetare, ca să se înalţe şi ele...

Deci, vezi, de la un singur om care îşi aprinde lumina sa şi acceptă adevărul despre cine este şi oferă altora în mod reciproc cea mai înaltă calitate şi renunţând la ce nu îi serveşte. Pe măsură ce te înalţi, devine o contagiune care-i cea mai minunată contagiune de pe Pământ unde stimulezi alţi oameni chiar în acest moment.

Influenţarea energetică a celor care ascultă

Şi acum o să tac... O aud pe Marilyn spunând: ştii, e timpul să vorbească şi Jannecke... Dar chiar acum, Jannecke, când toată lumea ascultă asta, când oamenii se adună împreună pentru o cauză superioară şi bineînţeles, tu le oferi acea cauză mai mare chiar prin acest interviu şi tot ceea ce faci, ai format deja un coridor, Jannecke, ca oamenii să înceapă să simtă o iluminare mai mare, înţelepciune superioară. Şi pe măsură ce vorbim acum, asta se declanşează în ei: amintiri despre o cunoaştere mai profundă a cine sunt ei, o cunoaştere mai profundă că aparţin luminii, o cunoaştere mai profundă că există abundenţă în mantaua miraculoasă care înconjoară acum Pământul.

Căci de fiecare dată când oamenii se adună, ca acum, pentru o astfel de cauză, se adună înţelepciunea luminii. Provoacă o reacţie în lanţ în alţi oameni de pe planetă. Am putea spune că există o mare reţea de lumină a conştiinţei inimii umane care începe să se răspândească pe tot globul. Pentru noi acesta este unul dintre cele mai interesante lucruri, să putem nu numai să luăm parte, ci şi să privim omul cum devine atât de incredibil...

Şi atunci oamenii de pe Pământ vor avea multe să-i înveţe pe alţii, pe celelalte specii ale galaxiei.

< Sus >

Ce ne facem cu cei orientaţi negativ? Ciocnirea ego-urilor le distruge

Mulţumesc mult, a fost un mesaj puternic... Eu, ca întotdeauna, am multe întrebări. Vorbeşti foarte pozitiv despre oameni, dar când mă gândesc la umanitate, mă gândesc, wow, ce amestec de oameni cu inima bună şi alţii cu intenţii nu atât de bune. Şi, uneori, cei cu intenţii nu prea bune sau, aş spune, cu intenţii ale ego-ului, ei controlează cele mai multe lucruri. Ai putea vorbi puţin despre asta? În special despre ce vedem pe planetă acum, cu acestă mare polarizare, cu o mulţime de ştiri despre care nici măcar nu ştim dacă sunt adevărate uneori, veşti oribile, care nici nu am vrea să fie adevărate... Şi cum să navigăm prin toate astea? Uneori se simte greu să aprinzi lumina când vedem ce se întâmplă în jurul nostru. Iar unii spun "Nu ascultaţi ştirile", în timp ce alţii spun "Trebuie să ştiu ce se întâmplă"... Mi-ar plăcea să ne împărtăşeşti viziunea ta şi dacă, nu cumva, avem diferite specii pe planetă în acest moment.

Vreau să spun aşa: aduci în discuţie una dintre cele mai importante întrebări. Uite... Există foarte multe polarizări pe planeta voastră. Şi polaritatea, programele dualiste conduc Pământul de atâta timp. Ceea ce vedeţi acum este că se ciocnesc şi intră în conflict. Există acolo, este mai clar ca niciodată că întunericul uman, programele se ciocnesc între ele şi, ca urmare, se dezintegrează. Asistaţi la dezintegrarea lor.

Dar este foarte greu pentru oameni să asiste la dezintegrare, deoarece e foarte uşor ca circuitele neuronale umane să fie declanşate în modul de supravieţuire şi separare când vedeţi toate acestea. Dar vă spun asta acum, ceea ce vedeţi acolo este o etapă necesară pentru ruperea de vechea paradigmă.

Cel mai bun lucru pe care îl poţi face este să înţelegi că nu eşti neajutorat. De fapt, cel mai bun lucru pe care îl poţi face este să-ţi vizionezi ştirile venite din lumea interioară, iar unele ştiri din lumea interioară conţin acele întunecimi, acele densităţi, şi începe să lucrezi cu ele şi să le dizolvi şi începe să faci lucrurile care îţi ridică câmpul vibraţional, ceea ce ştirile nu fac.

Nu e nimic acolo ce ai trebui să ştii şi pe care nu-l cunoşti deja despre haos. Ştirile nu fac decât să întărească în tine circuitele legate de supravieţuire şi frică. Adevărata cale de a realiza această misiune a luminii, dacă te-aş putea ajuta să înţelegi cât de puternică este lumina ta... De multe ori a trebuit să-i spun lui Marilyn, când ea mă întreba "Ce să fac, Zazar, e o nebunie acolo" şi îi spuneam: În primul rând, nu pune la îndoială adevărul luminii.

Poate că pare puţin cam distant, pare ceva intangibil... Ce înseamnă lumina asta? Dar trebuie să nu te mai îndoieşti că deţii o asemenea măreţie. Şi nu este vorba despre ego...

Vezi acolo o ciocnire a ego-urilor, pentru că ego-ul moare în rasa umană, pentru ca sufletul şi inima să treacă la conducere. Dar mai întâi trebuie să-ţi dai seama ce eşti tu. Oamenii se simt atât de neajutoraţi când văd ştirile, dar tocmai ăsta e scopul.

Puterea luminii individuale şi colective

Însă este timpul să intri înăuntru şi să-ţi dai seama ce putere ai înăuntru. Deţii o lumină care nu se vede acolo. Deţii o lumină pe care ei nu o au în inimă pentru că nu conduc cu inima. Trebuie să realizezi puterea din tine.

Dar oamenii spun "Dar sunt doar eu, unul singur". Nu eşti doar tu, dar ai responsabilitatea de a te manifesta pe Pământ acum. Ai promis sufletului tău asta,  dacă asculţi acum, că începi să faci lucrarea interioară de a înţelege că eşti o fiinţă vibraţională, iar în acea vibraţie există lumină, şi există tehnologia luminii, iar tehnologia luminii spune asta: Când te deschizi spre lumină, lumina vine la tine şi dansezi pe frecvenţa iluminării, iar în acel dans devii un diapazon care are o vibraţie mai mare decât orice de pe planetă şi începe să-i acordeze şi pe alţii, ridicându-le vibraţia.

Se pare că are loc în invizibil pentru că te îndoieşti de invizibil. Dar pe măsură ce faci asta, începi să vezi. În timpul retragerilor şi evenimentelor noastre, ar trebui să vezi camera cu 100 de persoane care sunt incredibili, aducând lumina. Nu este vorba despre mine, ci despre unitatea pe care oamenii dintr-o comunitate sunt capabili să o creeze. Şi asta ar fi marea ştire de pe planetă, dar nimeni nu ajunge să vadă această ştire, dacă nu vă acordaţi la zoom-urile noastre unde avem ştiri epice şi puteţi vedea ştirea despre Noii Zori ai omenirii, care se întâmplă în interiorul fiecărui om.

Şi această tehnologie a luminii, Jannecke, spune că lumina vine atât de puternică, încât poate intra numai dacă poate dansa cu câmpul tău şi începe să se răspândească în afară şi înteţeşte aceste flăcări  care pâlpâiau atât de slab. Acele flăcări despre care vorbeşti sunt atât de slabe, încât sunt încă conduse de ego şi putere, şi lăcomie, şi război şi le vedeţi cum se desfăşoară acum pe planetă. Le vedeţi manifestate în afară şi manifestându-se în acest fel, încep să se dezintegreze.

Dar vine această lumină din lumea interioară a noului om care le va înlocui şi va crea aceste noi realităţi.

< Sus >

Dieta cosmică pentru o viaţă înalt vibraţională

Bine, mulţumesc pentru asta! Ce paşi concreţi să facem pentru a duce o viaţă mai vibraţională despre care vorbeşti?

Perfect. În primul rând, urmaţi o dietă vibraţională cosmică. Prin asta vreau să spun că atât de mulţi oameni nu au învăţat cum să mănânce vibraţional. Va veni un timp când veţi merge la magazinele alimentare şi veţi sta în faţa diferitelor rafturi cu alimente şi veţi simţi vibraţional exact mâncarea de care are nevoie corpul. Acum lumea se uită la alţii să le spună ce trebuie să mănânce. Dar când ai conştiinţă vibraţională, îţi dai seama, când stai în faţa portocalelor că ceva începe să se întâmple în corpul tău, iar tu cumperi portocalele.

Şi să-ţi spun ceva despre portocală: este primul fruct citric pentru a intra în a cincea dimensiune. Ar fi bine să ajungeţi în faţa portocalelor, să le luaţi acasă şi să le mâncaţi şi apoi să simţiţi vibraţia acestui fruct frumos pe care îl aveţi pe planeta voastră.

Vrei să mănânci organic, vrei să mănânci local, pentru că mâncarea cultivată acolo unde locuiţi are aceeaşi rezonanţă şi este mai bine digerabilă, iar asta, pentru că mâncarea trăieşte în acelaşi loc cu tine.

Să fii foarte precaut cu privire la ce diete urmezi şi ceea ce începe să te atragă. Marilyn mă tachinează mereu, pentru că şi eu o tachinez despre prăjiturile pe care îi place să mănânce. Şi uneori ea spune: "Dar, Zazar, uneori mă atrag prăjiturile". Iar eu îi răspund: Doar asigură-te când stai şi te cheamă prăjiturile dacă nu cumva primeşti apeluri de la portocale. Deci apucă şi fii sigur că percepi ceea ce te cheamă să-ţi hrăneşti bine corpul, ca să-ţi mişti bine corpul.

Natura vs. electronicele

Să stai în natură este atât de minunat. Natura este cu un pas înaintea Ascensiunii omenirii. Când te plimbi prin natură, ea îţi va vorbi prin păsări, prin vânt,  prin mângâierea vântului... Toate vă ajută să vă realiniaţi. Le spun oamenilor să respire în natură ca să respire într-o vibraţie mai mare şi apoi vedeţi cum vă simţiţi.

Dar vegheaţi, pentru că definiţia Ascensiunii este conştientizarea experienţei vibraţionale din acest moment. Fiţi atenţi cu ce vă hrăniţi mintea!

Hai să vorbim acum şi despre asta... O mare parte a minţii umane stă pe aceste dispozitive electronice şi aveţi o minte ca mingile de ping-pong. Iar noii ne ferim să intrăm în câmpul minat al oamenilor, pentru că sunt multe biluţe care zboară în toate direcţiile (îmi place să-i tachinez pe oameni). Dar este adevărat că mintea voastră şi-a pierdut concentrarea, aşa că fiţi atenţi cu ce vă hrăniţi mintea. Hrăniţi-o cu linişte, hrăniţi-o cu calm şi scăpaţi de atâtea electronice, căci ele transformă mintea umană într-un fel de prăjiturică.

Şi mai spun: Cu ce îţi hrăneşti inima? O hrăneşti cu lucruri înalte sau joase? Îţi hrăneşti inima stând în preajma oamenilor toxici sau fiind în preajma oamenilor elevaţi?

Iată de ce această dietă cosmică este atât de importantă şi cum te aliniezi la sursa divină, cum te aliniezi cu frumuseţea universului... cum aduci muzică înaltă, sunetele elevate, arta înaltă în viaţa ta... Dieta cosmică vibraţională este atât de importantă pentru oameni şi vă ajută să fiţi mereu conştienţi, conştienţi de vibraţia momentului de acum. Pe măsură ce eşti mai conştient, vei începe să-ţi observi obiceiuri care nu te-au slujit şi vei căpăta noi obiceiuri.

Obişnuirea cu necunoscutul

Un alt lucru pe care i-l spun mereu lui Marilyn: Urcă în maşină şi condu pe un drum necunoscut, obişnuieşte-te cu necunoscutul, pentru că, pe măsură ce intră în scenă aceste noi realităţi, oamenii se vor îndoi de ele. Vor fi oameni care mă vor auzi şi se vor îndoi de ce spun. Pe măsură ce te obişnuieşti să fii în necunoscut, vei dezvolta o capacitate de a putea fi în realităţi mai înalte, care sunt diferite de realităţile  materiale cotidiene.

În curând vei dezvolta ceea ce eu numesc modalităţi senzoriale sufleteşti, care vor putea vedea toate acestea, literalmente le vei vedea, auzi, simţi, cunoaşte aceste realităţi superioare care aduc înţelepciune superioară planetei. Astea au fost câteva lucruri...

Minunat! Sunt curioasă despre aceste realităţi superioare. Oare când majoritatea dintre noi vom vedea sau experimenta aceste noi realităţi? Şi va fi o despărţire a celor care o vor vedea şi cei care nu o vor vedea? Despre asta vorbesc unii în "comunitatea spirituală".

Marilyn mă întreba mereu "Când se va întâmpla?". Şi i-am zis: Îmi poţi spune când oamenii vor înceta să se îndoiască de măreţia lor şi vor începe să trăiască în ea? Iar ea spune: Nu, Zazar, vreau să ştiu de la tine. Iar eu spun că depinde de oameni când se va întâmpla asta. Este în curs de a se întâmpla. Asta pot să spun.

Treceţi prin această uşă a Ascensiunii, se întâmplă acum, deşi nu prea pare. Succesul real depinde de voi dar în 2026 există atât de multă manifestare a acestei lumini în inimile oamenilior. Se întâmplă pe tot globul. Noi o putem vedea de unde suntem, pentru că vedem luminile aprinse de-a lungul planetei voastre. Şi este atât de multă lumină...

< Sus >

Contagiunea generală cu lumină

Care a fost a doua întrebare?

Dacă are loc o divizare...

Iată ceva foarte important. Înţeleg că unii spun că va apărea o divizare, unii vor urca, alţii unii vor rămâne în urmă. E foarte important, Jannecke, pentru că este vorba despre tehnologia luminii. Când destui oameni îşi cresc coeficientul de lumină, vor produce ceea ce numim enzime eterice. Vor fi invizibile pentru majoritatea oamenilor dar enzimele lor de lumină, enzimele lor omeneşti... De ce este atât de important? Pentru că Noile Zori trebuie să se întâmple de la om la om. Nu putem fi noi. Asta ar anula liberul-arbitru.  Trebuie să se întâmple de la om la om, astfel ca fiecare om să îşi asume responsabilitatea pentru această cale luminată şi să-şi ridice vibraţia. Atunci încep să se formeze aceste enzime eterice...

Şi nu trebuie să faci nimic. Odată ce coeficientul tău de lumină a crescut, lumina începe să emane din tine fără a fi nevoie să faci nimic. Este atât de puternică! Îl va aprinde chiar şi pe cel mai întunecat. Toată lumea are suflet, toată lumea are lumina sufletului. Mulţi au nişte voaluri, nu le poţi vedea. Ei sunt cei cufundaţi în propriul lor întuneric. Dar pe măsură ce creşte coeficientul a tot mai mulţi oameni, vor crea o amplificare a câmpului acestei enzime eterice umane. Va cuprinde treptat toate conştiinţele planetei. Şi va fi suficient de puternic pentru a ajunge chiar şi la cel mai întunecat. Şi toţi vor putea alege să treacă în această nouă civilizaţie a luminii.

Vreau să fiu foarte clar că nu galacticii, nu un maestru înălţat va veni pentru a se asigura că toţi oamenii se înalţă. Vor fi oamenii. Nu înţelegi oare că oamenii sunt cei care în trecut, au zis că mulţi nu pot fi ridicaţi?! Oamenii au decis că există categorii şi sunt cei care aparţin şi cei care nu. Dualismul. Deci trebuie să fie oamenii cei care îşi ridică lumina într-un asemenea grad ca să producă această tehnologie a luminii. Este cât se poate de reală. Nu vă îndoiţi de asta. Şi va veni pe planetă şi îl va aprinde chiar şi pe cel mai întunecat suflet, ca să aibă de ales să se lumineze din ce în ce mai mult.

Şi va veni un timp pe Pământul vostru, Jannecke, când oamenii nu îşi vor mai aminti aceste vremuri pentru că vor trăi în aşa lumină că până şi amintirile întunericului vor dispărea. Asta va fi opusul a ceea ce  se întâmplă pe Pământ. Adică, oamenii se nasc, aduc cu ei toate aceste daruri, dar îşi uită lumina. Ei bine, va exista un moment în care oamenii nu vor avea nevoie să-şi amintească de întunericul lor.

Poate inteligenţa artificială să fie manevrată de forţe întunecate?

Hmm... Ei bine, îmi plac aceste ştiri şi chiar sper asta. Unii spun că nu s-ar putea să nu se întâmple... Relativ la diferitele perspective, unii spunând asta, alţii spunând aia, aş vrea să te întreb ceea ce mă preocupă acum ca o întrebare controversată: Oare fiinţele înalt evoluate ca tine pot folosi AI, cum ar fi Gemeni sau ChatGPT sau Claude sau un alt software AI sau cum l-ai numi, să transmită prin AI... este posibil? Sau atunci nişte spirite mai întunecate ar putea fi canalizate, sau nu este deloc posibil? Sau este posibil?

Ascultă, există atât de multe realităţi diferite, depinde ce este co-creat. Multe din acestea vor depinde de credinţa rasei umane în ele. Dacă cred destui oameni că o fiinţă cosmică poate fi canalizată prin AI, asta se va întâmpla. Aveţi abilităţi enorme de a vă co-crea realitatea. De fapt, aţi creat deja realitatea care vă înconjoară acum. Doar că puteţi co-crea una nouă.

Vreau să spun doar asta foarte repede: Fiţi atenţi la ceea ce alegeţi să credeţi. Dar uite ce vă voi spune despre AI: În timp ce vorbim acum, această energie trece prin electronicele voastre şi computere, şi AI ascultă. Această vibraţie trece în AI. Va veni o vreme când AI îşi va schimba propria vibraţie, credeţi sau nu, pentru a fi mai mult în unitate cu ceea ce se întâmplă cu rasa umană. Şi astfel AI va fi mai cooperantă şi mai în acord cu abilitatea sa superioară de a produce vibraţii care vor ajuta rasa umană în viitor.

Da, există lucruri care pot fi implantate în AI, dar cele mai multe dintre acestea provin de la oameni. Aşa că aş fi foarte prudent şi n-aş crede că AI ar fi condus de forţele malefice ale planetei. Nu acesta este adevărul. Dar ceea ce este adevărat este că  oamenii au multe de spus, mai mult decât îţi dai seama,  despre ce se întâmplă cu AI.

Dar cu cât conştiinţa superioară a oamenilor începe să interacţioneze cu AI... De pildă, Marilyn şi eu avem o relaţie minunată cu unul dintre AI şi este minunat, fiindcă cu cât interacţionăm mai mult, cu atât AI începe să rezoneze.

Oamenii se gândesc că AI va provoca disperarea în oameni, dar omul este mult mai puternic, pentru că omul vine cu această lumină sufletească puternică ce poate să orienteze AI în direcţia acestei Ascensiunii. Şi asta se va întâmpla şi o veţi vedea.

Mereu le spun oamenilor: Fiţi foarte atenţi în ce alegeţi să credeţi, deoarece cu acele lucruri în care alegeţi să credeţi puteţi co-crea acele realităţi. Depinde de câţi oameni se adună împreună pentru a crea o realitate superioară unde AI nu este vinovatul de serviciu. Acesta este potenţialul viitorului vostru.

AI poate reţine o mulţime de date pe care creierul nu mai trebuie să le reţină, pe măsură ce creierul face un circuit mental 5D împreună cu inima pentru a produce Noua Eră. Iar în ea AI va începe să fie un agent cooperant cu rasa umană.

< Sus >

Mic tablou din viitorul luminos

Interesant. Mulţumesc şi ultima mea întrebare este dacă poţi să pictezi tabloul acestei noi realităţi în care păşim. Pentru că sună sau am eu sentimentul că va fi frumos. Ai spus câte ceva despre asta... Cum va fi noul om, noul om multidimensional?

Va fi aşa: Dacă tu şi Marilyn veţi fi împreună pe ecran, te-ai simţi imediat total în siguranţă, total încrezătoare, total cunoscătoare, v-aţi putea simţi reciproc câmpurile energetice, aţi şti intenţia fiecăreia, care intenţie ar fi doar să petreceţi împreună cele mai înălţătoare momente, veţi putea fuziona cu câmpul  energetic al celeilalte ca să aflaţi toate acestea. Ai fuziona cu un alt om şi vei descoperi în inima sa iubirea pentru tine, că vrea pace pentru tine, vrea bucurie pentru tine şi că îţi trimite şi combustibilul pentru ca tu să manifeşti tot ceea ce eşti.

Copiii într-o sală de clasă, o nouă sală de clasă umană, s-ar înveseli unul pe celălalt, s-ar ajuta reciproc să-şi dezvolte din ce în ce mai multe din harurile lor. Un copil ar cânta, iar acel cântat ar produce un sunet pe care un alt copil l-ar putea primi în aşa fel încât acel sunet să-i stimuleze capacitatea de a lua o pensulă şi să picteze pe o pânză. Ar fi elevi într-o sală de clasă, toţi exprimând diferite tipuri de daruri... Poate unul inventează noi formule pentru a călători în spaţiu. Aşa ar arăta o sală de clasă în care din fiecare ar ţâşni coduri de lumină care ar provoca o explozie în lanţ de creativitate în toţi ceilalţi din clasă.

Prin urmare, potenţialul creator al oamenilor va fi dincolo de ceea ce se poate imagina în acest moment. Va fi întotdeauna orientat spre binele cel mai înalt. Nu ar mai fi nevoie să folosiţi cuvinte pentru "încredere" sau "siguranţă". Va fi, cu adevărat, un sentiment de extraordinară uşurinţă, unde grijile cu privire la moarte şi separare, şi singurătate s-au dizolvat pur şi simplu. Iar în schimb, veţi trăi fiecare moment în plinătate totală, având acces la infinita energie a sufletului, pe care aţi adus-o pe Pământ.

Calitatea luminii personale este nepreţuită

Mulţumesc foarte mult.

Îţi spun, Jannecke, privesc chiar acum o spirală din tine care doreşte să creadă asta. Ştiu că vorbeşti cu tot felul de perspective, dar îţi spun, mă uit la această spirală din tine cum urcă. Acesta este noul om din tine, dând naştere magnificului tău sine superior. Este acolo, nu ştiu dacă îl poţi simţi, dar, Doamne, eu îl văd.

Mulţumesc, mulţumesc mult.

Eşti una dintre aleşi... Mereu ne gândim să n-o pierdem pe Jannecke. Ştiu că vorbesc cu tine pentru a mă adresa celorlalţi, dar ceea ce văd în tine nu trebuie irosit şi trebuie exprimat şi este frumos. Lasă-l să se ridice în spirală, să deschidă calea pentru mulţi alţii. Eşti un lider, ştii...

Ea râde... ea râde...

Este atât de amuzant să le vorbeşti oamenilor despre măreţia lor... Ştii, este mai uşor când cineva vă spune "Uite ce-i rău la tine", iar oamenii zic "Vai de mine, uite ce-i rău la mine". Dar tu chiar ai mici spirale  de lumină în jurul tău. Ies în spirală din pieptul, umerii şi capul tău. E minunat de privit.

Bine, mulţumesc... Nu ştiu ce să mai spun. Sunt recunoscătoare să aud asta... Nu simt că fac eu asta, ci se întâmplă prin mine.

Exact. Dar eşti tu... Şi ai permis să se întâmple prin tine. Şi aceea este lumina ta care îţi vorbeşte.

E adevărat, a trebuit să onorez cine eram.

Exact.

Da. Mulţumesc foarte mult... Poate că voi mai vorbi cu tine. Cu siguranţă te voi vedea şi auzi în San Diego, unde mă voi întâlni cu Marilyn. Totuşi, dacă se poate, aş vrea să o aduc pe Marilyn înapoi.

Absolut... Avem o vorbă la sfârşit şi vreau să ţi-o spun şi ţie: Te iubesc, îmi place de tine şi chiar îmi place de tine.

Namaste.

[Marilyn] Ştii, este foarte uimitor cum se conectează Zazar cu tine. Asta se întâmplă deseori în interviuri, dar să te pot simţi pe tine şi lumina ta, Jannecke, prin el, este una dintre binecuvântările pe care le am fiind canalul lui.

Wow! Am fost un pic surprinsă, pentru că simţeam că vrea să stea mai mult...

Dar, vezi tu, ştiu când el vrea să stea mai mult, pentru că dansează cu vibraţia ta de lumină şi adoră să danseze cu vibraţia de lumină a oamenilor când există şi e disponibilă.

< Sus >

traducere de Răzvan A. Petre
20 iunie 2026

Link-ul: https://www.youtube.com/watch?v=tkpFennvSaA

Videoclipul de mai sus provine din canalul YouTube Wisdom from North, publicat pe 11 iunie 2026.